Kreatywność przede wszystkim!

Twórcy aplikacji mobilnych wykazują się naprawdę niesłychaną kreatywnością. Często gdy słyszę o nowej aplikacji najpierw zastanawiam się – ale jak to, po co? Później uświadamiam sobie, że wcale to nie jest głupi pomysł i wpasowuje się w potrzeby jakiejś części społeczeństwa.

Tak samo było gdy przeczytałam o nowej aplikacji służącej do tak banalnej rzeczy jak… budzenie! Tak, to po prostu budzik. Zapewne każdy z nas doskonale pamięta sytuację kiedy bał się zaspania i prosił kogoś o poranny telefon. Prawdopodobnie wielu było również w odwrotnej sytuacji – budziło kogoś telefonem. Ja doskonale pamiętam moment przed ciężkim egzaminem na II roku studiów. Zależało od niego wiele więc zarwałam wcześniej parę nocy i prosiłam moją przyjaciółkę żeby do mnie rano zadzwoniła i obudziła. To byłoby straszne gdybym zaspała (co ze względu na duże przemęczenie było bardzo prawdopodobne) więc musiałam się zabezpieczyć dodatkową pobudką.

Ten problem wykorzystali twórcy aplikacji Wakie, która polega na generowaniu połączeń telefonicznych na wybraną przez nas godzinę. Wakie to połączenie aplikacji z portalem społecznościowym. Pełna nazwa aplikacji brzmi – „Wakie – Social Alarm Clock”.

aplikacja mobilna

wakie

Co możemy przeczytać o aplikacji na jej stronie internetowej?
„Wakie is a fun, friendly community of people who wake each other up in the morning. It’s a brand new way to wake up, made especially for those of us who hate the jarring noise of an alarm clock. When you use Wakie, you get to start your day with a smile instead of a frown!”

The Telegraph o Wakie:
„Human alarm clock lets you wake up with strangers”

O zaplanowanej przez nas godzinie inni użytkownicy otrzymują powiadomienie, że mogą do nas dzwonić. Wygenerowane przez aplikację połączenie trwa 60 sekund – po tym czasie jest automatycznie urywane. Prawda, że pomysłowe? Poranna rozmowa z nieznajomym może skutecznie pobudzić każdego do działania. Połączenia są wykonywane za pośrednictwem internetu więc nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z opłatą za połączenia.

Aplikacja obecnie jest dostępna w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Hong Kongu i Singapurze. Jest dostosowana do systemów Android, WindowsPhone i iOS.

About the Author: admin

Leave A Reply