Klient nasz Pan

Konsumpcjonizm wśród naszych rodaków rośnie prawie w takim tempie w jakim rozwija się technologia – czyli bardzo szybko. Gastronomia kwitnie, na każdym rogu w każdym mieście pojawiają się nowe i obowiązkowo modne bistro, kawiarnie i burger bary. Moda na sushi chyba już powoli przemija – teraz warto być wege i pić zielone smoothies. Oczywiście przodownikami w rozgrywce o najbardziej rozwiniętą ofertę gastronomiczną są duże miasta z Warszawą na czele ale inne miejsca wcale nie są gorsze! Burgera zjemy już chyba wszędzie…

Modę na gastronomię wykorzystują oczywiście twórcy aplikacji mobilnych. Wszyscy chcą wszystko ułatwiać, pomagać nam i „dawać za darmo”. Oczywiście z tym dawaniem za darmo jest mały problem – niestety nie każdy Polak skończył ekonomię i często nie jesteśmy świadomi, że wydanie 100 zł na parę kaw jest opłacalne, nawet jeśli w nagrodę dostaniemy małą kawkę za 5 zł.

Nową opcją dla bywalców lokali gastronomicznych jest aplikacja Everytap. Jest to aplikacja działająca na zasadach programu lojalnościowego. Co prawda dopiero się rozwija i niestety jest dostępna tylko dla użytkowników systemu iOS w Trójmieście i Warszawie (ograniczenia są dość spore). Mimo wszystko zapowiada się interesująco! To co zwraca uwagę w tej aplikacji to przede wszystkim ograniczenie do minimum czynności, które musi wykonywać użytkownik. Instrukcja obsługi tej aplikacji jest banalnie prosta. Wystarczy, że odwiedzimy restaurację, która honoruje Everytap i już za samo przekroczenie progu dostajemy punkty. Gdy składamy zamówienie informujemy obsługę, że jesteśmy użytkownikami Everytap i chcemy nabić punkty. Następnie w aplikacji wybieramy zamówione przez nas produkty i przykładamy telefon do specjalnego tagu – koniec, finito, gotowe! Jakie są profity? Twórcy aplikacji zapewniają, że już za zaledwie parę punktów możemy zgarnąć nagrody takie jak darmową kawę, piwo lub jakiś gadżet. Aplikacja zrzesza nie tylko restauracje ale również inne miejsca, związane z kulturą i rozrywką.

Niestety aby przetestować tą aplikację muszę poczekać na jej dalszy rozwój ponieważ nie jestem użytkownikiem systemu iOS i nie mieszkam ani w Trójmieście, ani w Warszawie i do żadnego z nich w najbliższym czasie się nie wybieram. Na swoim Fanpage’u na Facebooku autorzy aplikacji zapewniają, że pracują nad wersją na Androida, oto dowód:

everytap-android

foto: facebook.com/everytap

Myślę, że zapowiada się bardzo fajnie i czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój Everytap. Na pewno będzie to bardzo fajny gadżet, który po prostu będzie zainstalowany w naszym telefonie i dzięki temu będziemy otrzymywać drobne profity. Jestem również ciekawa opinii właścicieli restauracji, jak oni to postrzegają i czy są zadowoleni ze współpracy z Everytap bo na pewno w jakimś stopniu jest to dla nich reklama.

Może ktoś z Was miał już okazję korzystania z Everytap i chce się podzielić swoimi opiniami?

Pozdrawiam!

About the Author: admin

Leave A Reply