Przyszłość Xboxa i gier na Xbox One

Od czasu konferencji Microsoftu na E3, Xbox znów jest na ustach wielu graczy, którzy mogli przez ostatni rok poczuć się nieco porzuceni przez amerykańską markę. Po spektakularnych cięciach produkcji takich ekskluzywnych gier jak Scalebound czy Fable Legends wielu fanów „zielonych” mogło mieć za złe obecną politykę firmy i to jak wypada ona na tle swojego największego konkurenta Sony PlayStation 4, które regularnie wydaje na swojej konsoli ekskluzywne gry najlepszej jakości.

Sytuacja nieco zmieniła się po ogłoszeniu przez MS „Projektu Scorpio” czyli nowej odsłony Xbox One, która ma być dosłownie najpotężniejszą konsolą na rynku, oferując graczom możliwość gry w pełnej rozdzielczości 4K i bardziej stabilnym licznikiem klatek na sekundę. Na tegorocznym E3 odbyła się oficjalna prezentacja konsoli, na której poznaliśmy jej wymiary, pełną specyfikację oraz nazwę – Xbox One X.

xbox-one-x

Microsoft zaprezentował nam również całkiem pokaźną listę gier z czego ok. 20 ma być ekskluzywnymi tytułami na Xboxa i dla posiadaczy komputerów z systemem Windows 10. Na papierze, specyfikacja nowego Xboxa prezentuje się bardzo dobrze, jednak na prawdziwy test wydajności przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać do premiery, która planowana jest na 7 listopada bieżącego roku.

Naturalnie na ustach wielu graczy mogły pojawić się obawy o to, czy gry na Xbox One, które zakupili lub posiadają w swojej bibliotece będą działały i będą kompatybilne z nową konsolą. Microsoft jednak szybko rozwiał wszelkie wątpliwości, ogłaszając, że Xbox One X będzie należeć do tej samej rodziny konsol nowej generacji, co Xbox One i Xbox One S, a to oznacza pełną kompatybilność wszystkich gier, usług i aplikacji, które są dziś dostępne.

Gry na Xbox One, które miały już swoją premierę mają otrzymać również specjalne łatki, które podrasują je by mogły w pełni wykorzystać nowe możliwości sprzętowe konsoli. Póki co lista takich gier jest ograniczona, jednak nie wykluczone, że z czasem znacznie więcej tytułów otrzyma od developerów podobne ulepszenia.

gry na xbox one

Całkiem ciekawie zapowiada się również lista gier ekskluzywnych, na które przyjdzie nam poczekać mniej więcej do końca tego roku i w roku następnym. Gry na Xbox One na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę to m.in. Crackdown 3, Forza Motosport 7, Sea of Thieves, Ori and The Will of the Wisps, State of Decay 2 czy Cuphead. Wszystkie przedstawione tytuły gier ukażą się na całej platformie Xbox One oraz na komputerach z systemem Windows 10, dlatego gracze z pewnością będą mieli w czym przebierać.

Microsoft zaskoczył nas również ogłoszeniem zwiększenia zasięgu swojej usługi wstecznej kompatybilności, która tym razem obejmie już nie tylko gry z Xbox 360, ale i gry z oryginalnego Xboxa. Jak widać „zieloni” robią wszystko co w ich mocy, by przyciągnąć do siebie graczy i przekonać ich, że Xbox jest najlepszą platformą do grania. Jak im to wyjdzie w praktyce? Pożyjemy, zobaczymy!

 

About the Author: admin

Leave A Reply