Top 5: Gry dla dzieci Xbox

Gra na konsoli to dla wielu dzieci codzienna rozrywka. Warto zadbać o to, by nie tylko dostarczała najmłodszym graczom solidnej dawki rozrywki, ale także zaciekawiła, zmusiła do główkowania, ćwiczyła spryt i cierpliwość. Jak wybrać tę jedną grę spośród setek propozycji? Przedstawiamy nasz ranking na najlepsze gry na Xbox dla dzieci, który może tę decyzję ułatwić.

LEGO: Indiana Jones

To doskonała propozycja dla wszystkich dzieciaków, które lubią przygody. Zabawna, ciekawa gra, która wymaga od gracza sprytu i  wytrwałości. Rozgrywka jest lekka i przyjemna, choć nie zawsze łatwa. Postacie obecne w fabule mają klasy, które pozwalają na wykonywanie konkretnych akcji, dlatego gracz będzie musiał sprytnie wykorzystywać je podczas rozgrywki. Poziomy są genialne w swojej prostocie – nie zbyt łatwe, ale też nie zniechęcające… i jest ich naprawdę sporo. Klimat gry jest przyjemny i zabawny, nie tylko dla dziecka, ale i dla rodzica – dlatego jest to świetna opcja na wspólne spędzenie popołudnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kung Fu Panda 2

Gra oparta na popularnej animacji. Pomimo rzekomo obecnej w grze przemocy, związanej z tytułową sztuką walki – nie należy przekreślać tej pozycji. Sceny walk nie są agresywne, nie leje się krew, a uczestnikami całego ambarasu są zwierzaki. Sposób walki jest prosty i zrównoważony, a z biegiem czasu gracz odkrywa nowe umiejętności postaci. Jest to typ gry na Xbox dla dzieci ćwiczący refleks i zręczność. Istnieje możliwość ustawienia trudności gry – przy najniższym z grą z łatwością poradzą sobie nawet młodsze dzieci.

kung fu panda

 

 

 

 

 

 

 

 

Planet     51

Familijna gra przygodowa, także oparta na animacji. Gracz wciela się w ziemianina, który wylądował na nieznanej planecie, zamieszkanej przez obcych. Musi poradzić sobie w niecodziennej sytuacji, a to oznacza dużo kombinowania, ścigania się, rozwiązywania zagadek i poznawania nowego otoczenia. Całość bardzo ciekawa, a dodatkowo co jakiś czas w rozgrywce pojawiają się proste mini gry. Możliwość rozgrywki dwuosobowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Rayman Legends

To przepełniona pozytywną energią gra platformowa, w której kultowy już tytułowy bohater przemierza legendarne krainy: od Starożytnej Grecji po średniowieczne twierdze. Podczas gry między innymi nawiązuje nowe przyjaźnie i stawia czoła niebezpieczeństwom. Ta pozornie prosta platformówka wymaga nie lada zręczności! Świetną opcją jest tu tryb multiplayer, który umożliwia rozgrywkę kooperacyjną dla czterech osób.

 

Auta 2

Kolejna ciekawa propozycja gry dla dzieci Xbox, w której dzięki wykupionej licencji twórcy mogli przenieść do świata wirtualnego postacie znane z filmowej produkcji. Akcja rozgrywa się w centrum szkoleniowym Chrome. Auta, maszyny o ludzkich cechach głównie się ścigają, ale także szkolą swoje nowe umiejętności , mierzą się z przeciwnikami i wykonują szereg innych, ciekawych zadań. Ciekawa propozycja dla dzieci i nie tylko!

 

About the Author: admin

Leave A Reply