Zrób sobie selfie – Instagramowe szaleństwo

Masz konto na Instagramie? Tak? To bardzo dobrze bo ten prosty portal społecznościowy staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularny. Forma tej aplikacji mobilnej najbardziej przemawia do osób młodych (do 35 roku życia). Wszystko jest bardzo proste i przystępne i otoczone kwadratową konwencją. Instagram „produkuje” kwadratowe zdjęcia, daje możliwość edycji i narzucania różnych filtrów – dzięki temu każdy może zostać artystą.

Jak wszyscy dobrze wiemy, fotografia została zdominowana przez nowe technologie i nie jest już sztuką dostępną tylko dla wybranych. Praktycznie wszyscy mamy przy sobie nowoczesne smartfony, które mają lepsze obiektywy niż aparaty cyfrowe 5 lat temu. Zdjęcia nie są już robione i przemyślane, są produkowane masowo i nieliczni je wywołują do formy papierowej.

Instagram umożliwia nam dzielenie się ze światem tym co nas otacza, co zwraca naszą uwagę. Jedni wykorzystują go do robienia tzw. selfie – XXI wiek to swego rodzaju epidemia zdjęć z ręki. Przez psychologów selfie jest już nawet zaliczane do zaburzeń psychicznych więc uważajcie! 😉 Instagram pozwala nam manipulować rzeczywistością i często pokazujemy coś w sposób nierealny… Poniżej przykład:

10858575_1569391733278766_6785443746816967930_n

 

Pozdrawiam!

About the Author: admin

Leave A Reply